هیئت مدیره

مدیران و مؤسسین شرکت دونارخزر با بيش از ربع قرن تجربه کاری در زمينه تجارت و توليد لوازم خانگی، در سال 1378 اقدام به ثبت و تأسيس اين شرکت نمودند. در سال 1380خط توليد شرکت به طور رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت. مؤسسین شرکت انگيزه خود را در تأسيس اين شرکت و راه اندازی خط توليد آن، حمايت از توليدات داخلی، خدمت به توسعه صنعت ايران و استقلال و خود کفايی در صنعت و اقتصاد کشور بيان می کنند.

این شرکت با گذشت قريب به بیست و دو سال از راه اندازی خط توليد خود، روز به روز بر فعاليت خود افزوده و مديران شرکت با افتخار ابراز می دارند به هدف مهم و اساسی شان که همانا اشتغال زایی است رسيده اند. در اين راستا حدود 500 نفر به طور مستقيم در بخش های مختلف اين مجموعه مشغول به کار هستند و توانسته است برای بيش از 1000 نفر شغل غير مستقيم ايجاد کند .

اما، اين ارقام نتوانست مؤسسين و مديران اين مجموعه را قانع کند. بلکه عشق به توليد، آنان را بر آن داشت تا با بهره گيری از توانايی مهندسين و فارغ التحصيلان منطقه و تکنولوژی روز دنيا و دانش فنی داخلی و خارجی اقدام به راه اندازی خطوط دیگر توليد مرتبط بنمايند و برگ زرينی بر دفتر افتخارات خود که در شأن و منزلت آذربايجان و آذربايجانی باشد بیافزایند . دونارخزر با افزايش 35 درصدی توليد نسبت به سال گذشته، موفق به طراحی و توليد بخاری هرماتيک (ويژه صادرات) و کولر دو فنه برای اولين بار در ايران و جهان شد که توانست گامی اساسی در صنعت لوازم خانگی بردارد.

از جمله ويژگی های اين دو محصول جديد می توان به صرفه جويی در مصرف انرژی، حفظ محيط زيست، عدم کاهش اکسيژن فضای داخلی، کاهش 20 درصدی قيمت، و زيبايی ظاهری اشاره کرد. لازم به ذکر است که افتخار ثبت کولر دو فنه در دنيا برای اولين بار به نام اين شرکت رقم خورده است. بدين ترتيب شرکت افتخار ثبت اولين ديگری در کتاب «تبريز شهر اولين ها» را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر اين شرکت در تولید بخاری هرماتیک علاوه بر تأمين بخشی از نياز داخلی مفتخر به تأمين نياز سایر کشورهای منطقه می باشد. توسعه صادرات روز افزون به کشورهای منطقه و همجوار از مهمترين اهداف و برنامه های اين شرکت در آينده بسيار نزديک است .

سخن آخر اين که خانواده بزرگ دونار خزر به شعار «توليد ملی –افتخار ملی» ايمان قلبی داشته، سعادت خويش و نسل های آتی را در استقلال صنعتی و اقتصادی کشور عزيزمان ايران می داند و در اين راه از هيچ تلاش و کوششی دريغ نمی کند.