هیئت مدیره

مدیران و مؤسسین شرکت دونارخزر با بیش از ربع قرن تجربه کاری در زمینه تجارت و تولید لوازم خانگی،در سال ۱۳۷۸ اقدام به ثبت و تأسیس این شرکت نمودند. در سال ۱۳۸۰خط تولید شرکت به طور رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.مؤسسین شرکت انگیزه خود را در تأسیس این شرکت و راه اندازی خط تولید آن، حمایت از تولیدات داخلی، خدمت به توسعه صنعت ایران و استقلال و خود کفایی در صنعت و اقتصاد کشور بیان می کنند. این شرکت با گذشت قریب به بیست و دو سال از راه اندازی خط تولید خود، روز به روز بر فعالیت خود افزوده و مدیران شرکت با افتخار ابراز می دارند به هدف مهم و اساسی شان که همانا اشتغال زایی است رسیده اند.در این راستا حدود ۵۰۰ نفر به طور مستقیم در بخش های مختلف این مجموعه مشغول به کار هستند و توانسته است برای بیش از ۱۰۰۰ نفر شغل غیر مستقیم ایجاد کند.

اما،این ارقام نتوانست مؤسسین و مدیران این مجموعه را قانع کند.بلکه عشق به تولید، آنان را بر آن داشت تا بابهره گیری ازتوانایی مهندسین و فارغ التحصیلان منطقه وتکنولوژی روز دنیا و دانش فنی داخلی و خارجی اقدام به راه اندازی خطوط دیگر تولید مرتبط بنمایند و برگ زرینی بر دفتر افتخارات خود که درشأن ومنزلت آذربایجان و آذربایجانی باشد بیافزایند. دونارخزر با افزایش ۳۵ درصدی تولید نسبت به سال گذشته،موفق به طراحی و تولید بخاری هرماتیک(ویژه صادرات) وکولر دو فنه برای اولین بار در ایران وجهان شد که توانست گامی اساسی در صنعت لوازم خانگی بردارد.از جمله ویژگی های این دو محصول جدید می توان به صرفه جویی در مصرف انرژی، حفظ محیط زیست،عدم کاهش اکسیژن فضای داخلی، کاهش ۲۰ درصدی قیمت، و زیبایی ظاهری اشاره کرد. لازم به ذکر است که افتخارثبت کولر دو فنه در دنیا برای اولین بار به نام این شرکت رقم خورده است. 

بدین ترتیب شرکت دونار خزر افتخار ثبت اولین دیگری در کتاب «تبریز شهر اولین ها» را به خود اختصاص داده است.در حال حاضر این شرکت در تولید بخاری هرماتیک علاوه بر تأمین بخشی از نیاز داخلی مفتخر به تأمین نیاز سایر کشورهای منطقه می باشد. توسعه صادرات روز افزون به کشورهای منطقه و همجوار از مهمترین اهداف و برنامه های این شرکت در آینده بسیار نزدیک است .

سخن آخر این که خانواده بزرگ دونار خزر به شعار «تولید ملی –افتخار ملی» ایمان قلبی داشته، سعادت خویش و نسل های آتی را در استقلال صنعتی و اقتصادی کشور عزیزمان ایران می داند و در این راه از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کند.